Наш избор од најдобрите онлајн казина

Најдете бонуси и уживајте во нашите бесплатни игри 🎲

promotion viggoslots
Promotion banzai slots
Promotion Cresus

🥇 Топ 5 од најдобрите македонски онлајн казина 🥇

Ние се трудиме да ги најдеме најдобрите казина за вас, со:

✅ најинтересните бонуси

✅ повеќе бесплатни вртења

✅ атрактивни промоции

✅ квалитетна поддршка на клиентите 

✅ страни со 100% македонски јазик 

✅ поврат на готовина (кешбек) и ВИП програми

✅ брзи повлекувања на добивки 

✅ 100% безбедност  

Поради тоа, на нашата страна ќе ги најдете 5-те најдобри македоснки онлајн казина, избрани по тестирање на голем број други.

Така, ќе имате пристап до xxx € евра како бонус за добредојде на најсигурните казина на пазарот и xxx бесплатни вртења на најпопуларните слот машини во секторот.

Играјте ги најпопуларните слотови бесплатно

logo machine à sous 88 fortunes megaways

88 Fortunes Megaways

Big Time Gaming

Machine à sous Wild Swarm

Wild Swarm

Push Gaming

logo machine à sous 50 dragons

50 Dragons

Aristocrat

slot jammin jar

Jammin’ Jars

Push Gaming

Како да го изберете вистинското онлајн казино?

Една од главните предности на онлајн казината е тоа што, за разлика од стандардните казината, тие нудат многу промоции и бонуси. Повеќето онлајн казина им нудат на играчите бонус за добредојде, проследено со серија на промоции за редовни играчи. Внимателно да ги разгледаме некои од најпопуларните понуди што може да ги најдеме кај онлајн казината

Понуди за добредојде 

Првото нешто што ќе го забележите кога ќе ја посетите веб-страната на казиното е бонусот за добредојде. Бонусот за добредојде обично е депозит до одредена сума. Често казината даваат и бесплатни вртења за да го направат нашето време во казиното уште позабавно. Пример за понуда за добредоје може да биде 100% бонус за депозит до 300 евра и 100 бесплатни вртења.

Бесплатни вртења

Постојат неколку начини да добиете бесплатни вртења. Првиот е да ја искористите понудата за добредојде на казиното, а потоа како редовен играч, можете да користите разни казино-промоции.

Понуди и промоции

Промоциите и понудите се разликуваат од казино до казино. Некои казина имаат неделни промоции, други месечни, а може и поретко. Добро онлајн казино е она што се грижи да нуди редовни промоции, така што играчите секогаш можат да зграпчат нешто повеќе, покрај добивките на слотови и други казино игри.

 

ВИП Програми 

Многу онлајн казина нудат ВИП програми за лојалните играчи. Во повеќето случаи, се што треба да направите е да играте за вистински пари на различни казино игри за да заработите поени. Колку повеќе игри со вистински пари играте, толку повеќе поени заработувате. Со секое ново ВИП ниво, менаџерите на вашите сметки ги зголемуваат награди како што се бонуси и ексклузивни промоциии ги зголемуваат лимитите за повлекување на кеш и сл.

Други видови бонуси кои ги нудат онлајн казината

Бонусите за повторно обложување, исто така познати како бонуси за депозит или лојалност, им нудат на играчите бонус во вид на депозит кој може да се искористи во одреден временски период (на пример, месечно). Износот на бонусот зависи од активноста на играчот во даден месец и обично е помал од износот доделен со бонус без депозит. Овие бонуси или се рекламираат на веб -страницата на казиното или се споменуваат во специјални понуди испратени преку е -пошта до лојалните играчите.

Бонусите за лојалност се бонуси за играчи кои долго време се членови и се обложуваат во казиното па според тоа и достигнале различно ниво во скалите на програмата за лојалност. Колку е повисок статусот на играчот, толку повеќе бонуси може истиот да добие.

постојат и така нареќени „временските бонуси„, кои се плаќаат за време на промотивни кампањи кои се одржуваат на државни празници или одредени денови во неделата / одредени месеци итн. Самите казина поставуваат услови како играчите може да ги добиваат и повлекуваат овие бонуси.

За да го изберете вистинското казино, соласно Вашите потреби, проверете ги нашите прегледи/препораки за онлајн казина. Исто така, проверете ја историјата на веб странита, насловите на игри достапни во каталогот, софтверските компании со кои соработува казиното, ограничувањата за депозит и повлекување на кеш, достапните начини на плаќање, правилата и условите на казиното како и неговите промоции.

Запомнете ја безбедноста на вашите податоци. Избегнувајте ги казина кои се на црна листа и оние што не ги прикажуваат своите лиценци на нивната веб-страна. Проверете дали веб -страницата на казиното има SSL сертификат и дека е редовно проверувана од независни административни тела, воедно дали резултатите од играта се целосно фер и се базираат на генераторот на игри на среќа. Со мало истражување, лесно може да најдете безбедно онлајн казино.

Играњето започнете го со мали облози. На тој начин подобро ќе го запознаете казиното, ќе пробате најразлични игри достапни во каталогот, како би можеле да ги изберете Вашите омилени и воедно ќе ги научите нивните правила.

Искористете ги предностите на сите достапни бонуси. Кога се регистрирате како нов корисник, секогаш побарајте го вашиот бонус за добредојде. Внимателно прочитајте ги правилата и условите на промоциите, како ќе бидете сигурни и ќе ги дознаете условите што треба да ги исполните за да можете да ги повлечете бонусните средства. Исто така, изберете ги игри од слот машините кои нудат голем број на бонуси и шанси да освоите дополнителни бесплатни вртења.

Изберете тип на игри што одговараат на Вашите потреби. Ако сакате само да се забавувате за малку пари, целете кон видео слотови со ниски облози. Ако сакате да ги практикувате своите аналитички вештини и барате помалку случајни игри, играјте покер. Научете ги стратегиите и суштината на играта. Започнете со поедноставни игри (на пр. Рулет или блек џек).

Поставете буџет во износ на кој сакате да играте и држете се до него. Осигурајте се дека не трошите повеќе пари отколку што треба, дури и ако играта оди спротивно на Вашиот план, не обидувајте се, по секоја цена да ги надоместите загубите. Запомнете дека коцкањето може да предизвика зависност, затоа правите чести паузи иако играте само за забава, изберете бесплатни верзии на игрите, за кои не е потребен депозит од сопствени средства.

Пред да се регистрирате на конкрентно онлајн казино, проверете дали истото има широк спектар на игри. Библиотеката за игри во казино треба да содржи добар избор на слотови, игри на маса и други игри од најдобрите провајдери на игри на онлајн казино.

Селекција на онлајн слотови

Идеално казино треба да има широк избор на слотови од најдобрите креатори на игри. Секое добро казино треба да понуди класични слотови, прогресивни слотови, игри со џекпот и многу повеќе. Онлајн казината обично нудат помеѓу 500 и 1.500 игри со слот машини.

Игри „на маса„

Од друга страна, ако сте заинтересирани за рулет, блек џек, бакарат, покер или која било друга игра „на маса„, треба да најдете казино што ќе ја прилагоди својата понуда за играчи кои преферираат ваков тип на игри. Побарајте казино што има многу варијации на вашата омилена игра во својата селекција на игри и исто така има редовни промоции или бонуси што можете да ги користите.

Игри во живо

Денес скоро сите казина им нудат на играчите, маси со дилери во живо, така што играчите можат да уживаат во автентичното искуство на масата што се емитува на нивниот компјутер или телефон во реално време! Најдобрите онлајн казина нудат и ВИП маси за блек џек и рулет во живо, како и маси со различни лимит на влогови за да ги задоволат буџети на сите играчи.

Достапни обезбедувачи на игри 

Онлајн казино-игрите генерално не се креирани од самите казина, туку се создадени од независни креатори на игри и студија со кои работи операторот. Колку повеќе провајдери работат со казиното, изборот на игри ќе биде поширок.

Доколку Ви се допаѓаат игрите на машина, и сакате да го искористете бенефитот на најдобрите игри, пробајте ги игрите на: Netent, Microgaming, Play N Go и Quickspin. од друга. Доколку сте љубители  на игрите на маса, проверете ги игрите во живо кои ги нудат следниве казнина: Evolution Gaming, Playtech или Netent Live, кои претставуваат едни од најголемите казина во индустријата кои го нудат овој тип на игри.

Ексклузивни игри

Некои казина нудат ексклузивни игри што нема да ги најдете на друго место. Тие имаат специјални договори со добавувачи да понудат одредени наслови на игри исклучиво на нивната платформа.

Методи за депозит 

Способноста да се направат брзи, лесни и безбедни депозити на онлајн казино е една од најважните карактеристики за сите типови играчи. Постојат многу начини на плаќање што ги нудат казината, некои може да се користат само за да се направи депозит, а други Ви дозволуваат да ги повлечете вашите добивки. Најверните онлајн казина им нудат на играчите 5-10 начини на плаќање, сите со свои предности и недостатоци. Највообичаени начини на плаќање во сите казина се Visa, MasterCard, Skrill, Neteller и Paysafe, но има и други опции како Bitcoin или Entropay.

Голем број од играчите кои се приклучуваат кон онлајн казината не ја гледаат поддршката за грижа на клиентите како еден од ваќните сегменти на процесот, но без сомнение добрата техничка поддршка претставува суштинска состојка.

Од перспектива на клиентот, вистинската вредност на техничката поддршка обично се цени само кога нешто не е во ред со нивната сметка. За среќа, бројот на нешта што потенцијално може да тргнат наопаку при користење на онлајн казино е мал, главно поради високото ниво на безбедност во онлајн казината, но несомнено е дека од време на време мозе да се појават грешки.

Секако, кога Вашите пари се во прашање, доколку астанме проблем имате право да знаете што се случува и воедно да добиете брз одговор на Вашите прашања. Еден од најдобрите начини за поддршка на корисниците е поддршка за разговор во живо, достапна 24/7, 365 дена во годината.

Ова значи дека наместо клиентот да го чека работно време на казиното или до истото да испраќа е-пошта и да чека одгово, тој да може директно да разговара со квалификуван оператор за разговор, кој ќе го слушне нивното барање и веднаш ќе понуди совети и помош за решавање на конкретниот проблем. Во случај операторот за разговор да не може да го реши проблемот, тој ќе можат да го советува клиентот за постапката што треба да се преземе и начино на решавање на проблемот.

Се разбира, разговорот во живо, не е единствениот начин за клиентот да контактира со казиното, но истиот се покажал за наједноставен, ефективен и ефикасен за решавањето на проблемите на многу клиенти.

🔐 Дали онлајн казината се безбедни?

Повеќето онлајн казина се безбедни, но секогаш треба внимателно да ги проверите истите пред да направите депозит за вистински пари. Нашата страница нуди многу мала листа на најдобри онлајн казина кои воедно се и едни од најсигурните.

 

📱 Може ли да играм од мобилен во онлајн казино?

Сите онлајн казина нудат верзии за мобилни (iPhone, Android) или таблети директно преку нивните веб-страни. Затоа, можете да играте во вашето омилено казино од која било локација со интернет конекција.

 

📧 Како да контактирате со онлајн казино?

Најдобрите казина обезбедуваат услуга за повратен повик преку телефон, разговор во живо или преку е-пошта со одговор во рок од 24 часа. Важно е да се напомене дека соодветен менаџер може да се поврзе со Вас, само кога ќе станете ВИП клиент на конкретното казино

 

🎲 Какви игри можете да играте во онлајн казино?

Следните игри ќе ги најдете во најдобрите казина: слот машини (нормални, прогресивни и џек пот), игри на маса (рулет, блек џек, кено, игра на зарове, бакарат, видео покер) и игри во живо (казино во живо со пример тркало на среќа, Монопол, итн.)

 

logos footer